Медиагруппа «Антенна»  

Мисливці вийшли на полювання

Іван ГАЙДАМАКА# 46, 19.11.2003

Відлітає у вирій перната дичина, проте майже 12-тисячному загонові мисливців Черкащини не доводиться зачохляти рушниці, бо з листопада відкрито полювання на хутряного звіра та копитних.

Наша область — благодатний край для розведення диких тварин, тому цілком зрозуміле бажання чоловіків провести свій відпочинок в лісових хащах з рушницею (диви, ще щось і вполюється!). Але мало лише бажання та наявності зброї. Мисливство — своєрідна наука зі своїми нормами та правилами. Про це та ще багато про що наша розмова з головним мисливцезнавцем обласної організації Українського товариства мисливців і рибалок Павлом Власенком.

Цього року згідно з наказами Держкомлісу України, ДЛГО «Черкасиліс» та УТМР полювання на хутряних звірів і копитних розпочалося в листопаді. Хоча на місцях дозволено коригувати терміни на більш пізні залежно від погодних умов (наявності снігового покрову) і стану угідь.

Нині на Черкащині є 20 користувачів мисливськими угіддями, що входять до складу УТМР, та ще 19 приватних і держлісгоспів, які отримали ділянки в основному за рахунок нашої організації. Зокрема, «Дніпровське угіддя» відійшло повністю в підпорядкування Золотоніського ДЛГ. Приватними стали угіддя «Великий ліс» (Маньківський р-н), «Потаське» (Тальнівський р-н), «Деренківецьке (Городищенський р-н), «Прохоровське» (Канівський р-н).

Певною мірою це поставило перед мисливцями-любителями ряд проблем. Так, новоутворене ТОВ «Чорнобаївське», придбавши угіддя Чорнобаївської райорганізації УТМР, обмежило можливість полювання на такий вид, як перелітний гусак, мисливців з інших районів, а особливо з Черкас.

— До якої дати дозволене полювання?

— Цього року до 29 грудня, хоча в Законі «Про мисливські господарства і полювання» виписано, що полювання дозволяється і протягом січня. Саме в цей період більш раціонально можна добути лисицю при наявності снігу і гону (парування). Тож дата 29 грудня не відповідає реаліям. І ось чому. На території області підвищився рівень захворюваності лисиць на сказ. Найкраще здійснювати її у відстріл у січні. В цьому повинні бути зацікавлені органи місцевого самоврядування (вони мають надавати для відстрільних заходів транспорт, кошти на набої, тощо). Але це майже не робиться.

— Які документи потрібні, щоб «з чистою совістю» вийти на полювання?

— Це посвідчення мисливця (введене в 1997р.); квиток для членів УТМР з відмітками про сплату членських внесків, трудової участі та проходження техмінімуму з безпеки полювання; дозвіл на зброю; власникам мисливських собак — паспорт на тварину з відміткою допуску на право використання її при полюванні на звіра чи пернату дичину; відстрільну картку (одноденну чи сезонну), яку видає користувач угіддя. До речі, окремим категоріям членів УТМР — учасникам бойових дій та Вітчизняної війни, інвалідам війни — полювання дозволяється безкоштовно за наявності путівки та реєстрації в користувача системи УТМР.

— На яких тварин введено ліцензії на відстріл та яка їх вартість?

— На оленів, косуль, кабанів. Протягом останніх років заборонено полювати на лосів.

Крім вартості ліцензії, враховуються вартість наданих послуг і продукції полювання (м’яса). Зазвичай полювання є недешевим задоволенням.

— Чи існують норми відстрілу?

За відстрільною карткою можна вполювати одного зайця впродовж світлового дня. Відстріл лисиці, єнотовидних собак — не лімітований. На бобрів і видр полювання дозволяється лише з ліцензією і в тих угіддях, де їх добування дозволено. Щодо копитних — то можна відстрілити одну особину згідно з виданою ліцензією.

— Серед брата-мисливця є й такі, що займаються браконьєрством. Які штрафні санкції чекають на таких «любителів» природи?

— При виявленні порушника правил полювання та норм відстрілу уповноваженими органами накладається штраф (від 17 до 51 грн.), а також відшкодовуються збитки. Скажімо, за вбитого оленя — 60 неоподатковуваних мінімумів (17 грн. х 60), за кабана, косулю — 50, за тхора, зайця — 10. Сума, згодьтесь, немала. Тому краще полювати чесно.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 46, 19.11.2003
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі? Дорогам в Черкасах пороблено? Відтепер ви можете дивитися телеканал "Антена-плюс" в прямому ефірі через інтернет! День журналіста: черкащани більше не читають газет Андрій Павловський: У ЦВК стався рецидив фальсифікацій кримінального режиму Януковича ЦВК не може зобов’язати місцевий виборчком встановити результати голосування? Під час перерахунку виявлено фальшиві бюлетені? (відео)
Дайджест Российская армия уничтожает украинские населенные пункты по чеченскому сценарию Захват Украины: Путин просто получил удобную возможность это сделать Голова Нацбанку Гонтарева подала у відставку? Пакт Путина-Меркель. Версия А.Илларионова Приказано забыть: Как Россия освещает свои жертвы в войне с Украиной Людмила Путина об экс-супруге: Вампир, который высосал все соки Итоги недели: Жена погибшего в Донбассе солдата из РФ: Наших ребят везут в Украину не по их воле
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 4001 хитов: 70819
вчера: 4854/140255
время генерации: 0.048919200897217; SQL запросов: 12